Not Registered Yet?

Register for Delphi Toolbox

Sorry, There are no articles of this type available.

Ask Delphi

The Delphi Aftermarket Team has a wealth of knowledge & can help provide guidance and advice to keep you up-to-date and on the road.

Got a question?

Ask Delphi

Recently answered questions

View All

Jak przedstawić klientowi diagnostykę elementów elektronicznych, która może być kosztowną naprawą i może nie być objęta gwarancją?

Przejrzystość i jasność przekazu są bardzo istotne przed wykonaniem usługi lub potencjalnie kosztownej naprawy. Upewnij się, że szczegółowo wyjaśniłeś każdy etap procesu, tak aby Twój klient rozumiał na czym będzie polegać usługa lub naprawa. Ogólnie rzecz biorąc architektura pojazdu i jego instalacja elektryczna jest jak serce i układ krwionośny napędzające samochód. Zatem prawidłowa obsługa i naprawa są krytyczne dla utrzymania pojazdu  w najlepszej możliwej kondycji.

Jakie są najlepsze sposoby wykorzystania smartfonów do poprawy zadowolenia klientów?

Telefony komórkowe są jednym ze sposobów komunikowania się z klientami. To klient powinien określić, jaki rodzaj kontaktu preferuje. Upewnij się, że w swoim warsztacie posiadasz niezbędny sprzęt i oprogramowanie, które za każdym będzie pomagało w kontakcie z klientami.

Dzisiejsza technologia oferuje wiele możliwości, które pozwalają na przekazanie klientowi wyceny planowanych usług i napraw. Wysyłając zdjęcia lub wideo do klientów dokumentujesz potrzebę wykonania napraw. To również pośrednio zwiększa zaufanie klientów i prowadzi do budowania długotrwałych relacji.

Jakie są różnice w działaniu czujnika poziomu paliwa między modelami pojazdów General Motors z 2006 i 2007?

Niektóre wersje modeli z 2006 posiadają czujnik poziomu pływaka, w którym wskazanie poziomu paliwa zwiększa się, gdy zwiększa się opór. W 2007 roku General Motors w niektórych pojazdach zmienił budowę klastra, tak aby miernik pracował w tle. Zatem, jeżeli czujnik poziomu paliwa dla modelu z 2006 jest zainstalowany w  modelu pojazdu z 2007, miernik będzie odczytywać dane odwrotnie - gdy zbiornik paliwa będzie pełny wskaźnik pokaże że jest pusty, a gdy zbiornik będzie pusty wskaźnik pokaże pełny bak. Aby uniknąć tego typu błędów należy sprawdzić rok produkcji danego modelu. Ważne, aby poprawnie  zamontować dobraną część we właściwym modelu pojazdu.

 

Jaką mogę mieć pewność, że mój wtryskiwacz został naprawiony z wykorzystaniem oryginalnych części producenta lub przez autoryzowany serwis Delphi?

Przygotowaliśmy specjalną aplikację http://dna.my-delphi.com umożliwiającą sprawdzenie, czy element ma certyfikat DNA Delphi / zawiera ORYGINALNE części – został naprawiony w autoryzowanym serwisie. Aby uzyskać te informacje, wystarczy wpisać kod C2i/C3i.